FAQ

 

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem jest rezerwacja wybranego pokoju na konkretny dzień i godzinę.
Na miejscu należy zjawić się punktualnie. Po Was mogą być kolejni gracze, w związku z czym nie zawsze zdołamy przedłużyć czas gry. Nie trzeba natomiast być wcześniej – mamy przewidziany czas na zapoznanie graczy z regulaminem, zasadami gry i bezpieczeństwem podczas zabawy!

Mamy zarezerwowaną grę na godzinę 10:00, o której powinniśmy przyjść?

Na 10:00. Zarezerwowaliśmy w naszym grafiku czas na sprawy organizacyjne.

Czy do gry trzeba się przygotować?

Gra nie wymaga żadnego przygotowania, strój jest dowolny (choć im wygodniejszy, tym lepszy!), a wszystkie niezbędne informacje otrzymacie na miejscu.

Na czym polega gra?

Gry typu Escape the Room mają swoje korzenie w świecie wirtualnym.
Grupa kilku osób zostaje zamknięta w wybranym przez siebie pokoju i ma 60 minut, żeby rozwiązać zagadkę finałową lub uciec. Trzeba rozwiązać zagadki i łamigłówki, łamać szyfry i składać poszczególne informacje jak puzzle. Gdy zamkną się za Wami drzwi, rozpocznijcie poszukiwanie, ale pamiętajcie, że w pokojach mogą znajdować się niepotrzebne informacje, tzw. zmyłki. Nie wolno używać siły! Jeżeli coś nie otwiera się delikatnie, znaczy że nie znaleźliście odpowiedniego sposobu.

Co jeśli utkniemy w którymś momencie gry?

Mamy nadzieję że nie będzie takiej sytuacji. Jeśli jednak tak się zdarzy i wyczerpiecie wszystkie pomysły, to możecie poprosić o podpowiedź, a my przekażemy Wam wskazówki, które poprowadzą Was do wyjścia, nie psując przy tym dobrej zabawy! Wasza gra jest nieustannie monitorowana, dzięki czemu zawsze wiemy, jakich wskazówek potrzebujecie.

Kto może zagrać? Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Escape room to zabawa dla wszystkich. Nasz najstarszy gracz miał 67 lat – z niecierpliwością czekamy na śmiałka, który pobije rekord 🙂 Ze względu na charakter gry zakładamy jednak minimalny wiek uczestników – 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w zabawie pod okiem i za wyraźną zgodą dorosłego opiekuna.
Kryptotex najczęściej odwiedzają grupy przyjaciół, zespoły z pracy, pary lub całe rodziny.
Urządzamy wieczory panieńskie lub kawalerskie, imprezy urodzinowe, a nawet zaręczyny! Grupy planujące specjalne wydarzenie bądź chcące wejść do paru pokojów w tym samym czasie (w ramach wyścigu) prosimy o informowanie nas o tym telefonicznie lub w polu „uwagi” w formularzu rezerwacji.

Co się stanie, jeśli nie uda nam się uciec przed czasem?

Jakby Ci to powiedzieć?… Oglądałeś może film „Cube”? No właśnie…
A tak na poważnie – jeśli się nie uda, nasz pracownik po prostu otworzy drzwi i Was wypuści. Od Was zależy, czy będziecie chcieli poznać zakończenie gry, czy postanowicie zmierzyć się z zagadkami po raz wtóry. Na życzenie Mistrz gry poinformuje Was również o tym, jakie popełniliście błędy i gdzie utknęliście.

Co się dzieje, jeśli są tylko 2 osoby?

Ucieczka z pokoju w wyznaczonym czasie może okazać się trudna. Jeżeli jednak jesteś gotowy podjąć wyzwanie w parze, serdecznie zapraszamy!

Czy mogę zagrać sam?

Escape room to zabawa przeznaczona dla grup. W niektórych pokojach część zagadek dałoby się rozwiązać solo, ale minimalna sugerowana ilość osób to 2. Niemniej jednak jeśli się uprzesz, to pokój „Uprowadzona” oraz „Skazani” możesz pokonać solo 🙂

Co jeśli zrobi mi się słabo podczas gry i będę chciał wyjść?

Pamiętajcie, że przez cały czas jesteście obserwowani przez obsługę, która zainterweniuje, jeśli tylko zauważy jakieś niebezpieczeństwo. Jeśli tylko ktoś z Waszej drużyny uzna, że z jakichś powodów chce niezwłocznie wyjść, wystarczy dać wyraźny sygnał do kamery. W każdym z naszych pokoi znajdują się również „koperty ewakuacyjne” – wewnątrz znajdziecie klucz, który pozwoli Wam w każdej chwili opuścić pokój. Miejcie jednak na uwadze, że wcześniejsze opuszczenie gry na życzenie oznacza natychmiastowy koniec zabawy. W takim wypadku nie zwracamy kosztów gry!

Czy warto odwiedzić więcej jak jeden pokój. Nie będziemy się nudzić?

Ależ oczywiście! Każdy z naszych pokoi ma zupełnie inny klimat, wystrój, a nawet poziom trudności. Staramy się, by zagadki się nie powtarzały, a każdy pokój Was zaskoczył!

Czy cena zwiększy się wraz z liczbą uczestników gry?

Tak, cena zależna jest od wybranego pokoju oraz liczby graczy biorących udział w zabawie.

Jakie akceptujecie formy płatności?

Gotówkę lub bon prezentowy (voucher). Dzięki atrakcyjnej lokalizacji nie będzie problemu ze znalezieniem bankomatu w pobliżu. Bankomat Euronetu znajduje się przy aleja Zygmunta Krasińskiego 34 (kino Kijów).

Czy można anulować rezerwację?

Rezerwacje można odwołać telefonicznie, sms-owo lub ostatecznie mailowo, jednak ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy, by robić to możliwie jak najwcześniej przed czasem rozpoczęcia gry!